Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej
Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej

Nasza misja


Casa dei Bambini, Warsaw Montessori School i Montessori Toddler School to przedszkola anglojęzyczne, szkoła Montessori oraz grupa maluszkowa. 
To miejsca, w których my - nauczyciele i przewodnicy - z pasją i oddaniem podążamy za dziećmi w ich indywidualnych potrzebach - w praktyce realizując myśl Dr Marii Montessori: follow the child.

 

Child’s centered environment

W placówkach Montessori, każde dziecko i jego indywidualny rozwój są w centrum zainteresowania. 

 

Hands on

     Dla naszych dzieci przygotowaliśmy otoczenie bogate w materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne wspierające rozwój, tak żeby w sposób samodzielny mogły zdobywać wiedze poprzez codzienne, osobiste doświadczenia.

 

Wartości
     Jest to zatem środowisko promujące samodzielność i szacunek dla młodego człowieka, niezależnie od tego czy ma 18 miesięcy, 5 czy 12 lat.  Rolą nauczyciela jest przygotowanie otoczenia - klasy i jego uważna obserwacja, tak żeby zawsze odpowiadało na potrzeby dzieci, na drodze zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. Następnie nauczyciel – przewodnik prezentuje materiały i wycofuje się ze środowiska dziecka, tak aby mogło ono samodzielnie, przez doświadczenie odkrywać idee w nim zawarte. Droga ‘hands on’ to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy.
 

Dzieci uczą się w grupach mieszanych wiekowo i na każdym z etapów edukacji Montessori, korzystają z otoczenia, w którym dokonują wyboru np. miejsc, w których będą pracować (przy stole / na macie / w kąciku przyrodniczym) lub przedmiotu ,materiału, od którego zaczną dzień, np.: czytanie, pisanie, przesypywanie ryżu, wyszywanie… Każda czynność jest bardzo ważna dla uruchomienia oraz praktyki koncentracji i koordynacji ruchowo wzrokowej. Szczęśliwe i kreatywne, uczące się dziecko ma zawsze "zajęte ręce".  To droga, która prowadzi do na wczesnego i harmonijnego rozwoju  sprawności umysłowej i motorycznej.
 

     Młodsze dzieci naturalnie chłoną wiedzę od starszych, starsze uczą się odpowiedzialności oraz szacunku wobec młodszych. 
Starsze dziecko w grupie, przez prezentacje materiałów już znanych, zyskuje możliwość ugruntowania wiedzy już zdobytej i przypomnienia sobie czynności i zagadnień, z którymi przez czas nie miał do czynienia.


     Klasy Montessori to estetyczne, dobrze zaprojektowane pomieszczenia, których wygląd i wyposażenie wspiera koncentrację, samodzielność i zdobywanie wiedzy zgodnie z zainteresowaniami dzieci … nawet jeśli trzylatek właśnie interesuje się ruchami tektonicznymi ziemi a dziesięciolatek fizyką kwantową. 

 

Love of learning

     Grupy maluszkowe (toddler) i przedszkola (casa) Montessori to miejsca, gdzie pięciolatkowie i sześciolatkowie spędzają najwięcej czasu zaś po rozpoczęciu szkoły  - naturalnie kontynuują zdobywanie wiedzy w znanym i przyjaznym otoczeniu. Dzieci uczą się nie dla stopnia, zadowolenia rodziców czy spełnienia oczekiwań nauczycieli – uczą się dla własnej satysfakcji, z uśmiechem na twarzy i pasją.


     Casa dei Bambini Warsaw Montessori School i Montessori Toddler położone są w okolicach parków, mają ogrody i ogródki kwiatowo – warzywne przy placu zabaw i boisku, tak aby dzieci mogły mieć ciągły kontakt z naturą. Wspólnie opiekujemy się również zwierzętami domowymi ucząc dzieci szacunku i dobrego kontaktu z każdym żyjącym stworzeniem. 

     Ważnym elementem naszych przedsięwzięć edukacyjnych są, obchodzone przez dzieci z wielu kultur świata, liczne święta narodowe, wizyty gości z międzynarodowych centrów kultury, spotkania z autorami książek. Zapraszamy jak najwięcej postaci, które mogą twórczo i pozytywnie wpłynąć na wychowanie małych obywateli świata.
 

     Kontakt z kulturą polską, język tradycja i folklor jest dla nas równie ważny jak kontakty międzynarodowe i wymiana doświadczeń międzykulturowych. Dbamy o to, by dzieci znały swoje korzenie, interesowały się rodzimymi zwyczajami, poznawały kraj i umiały przekazać oraz zainteresować tą wiedzą rówieśników. 
 

Kogo kształtujemy w procesie edukacji Montessori od najmłodszych lat? 


     Przede wszystkim młodych obywateli świata, szczęśliwych i samodzielnych na drodze zdobywania wiedzy i dokonywania wyborów.  Takich, którzy mają wpływ na swój rozwój, żyją w harmonii z naturą i wyrastają na zrównoważonych i pogodnych ludzi, traktujących siebie i otaczający świat z szacunkiem i tolerancją.

Czytaj więcej

Kontakt

Toddler School
w sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego
ul. Badowska 19
00-752 Warszawa
tel.: +48 22 851 68 93
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Casa dei Bambini
Warsaw

w sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego
ul. Badowska 19
00-752 Warszawa
tel.: +48 22 851 68 93
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Casa dei Bambini
Izabelin

w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego
ul. Szkolna 16, Hornówek
05-080 Izabelin
tel.: +48 22 721 87 36
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Warsaw Montessori School
ul. Szwoleżerów 4
00-464 Warszawa
tel.: +48 22 841 39 08
Fax: +48 22 841 08 87
elementary@warsawmontessori.edu.pl

Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej