Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej
Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej

Program nauczania

     Program Montessori Toddler School jest przeznaczony dla dzieci w wieku 18-30 miesięcy. Obejmuje on szereg  elementów, które oferują różnorodne możliwości zdobywania doświadczenia, uczenia się i odkrywania świata, w którym żyją. 

 

Życie praktyczne
     Obszar ten jest zaprojektowany, aby pomóc maluchowi w dążeniu do samodzielności. Małe dzieci uwielbiają uczyć się i od razu sprawdzać to w działaniu. Praktyczne ćwiczenia zapewniają dzieciom wsparcie i dają szansę zdobywania umiejętności, które będą przydatne w dalszym procesie edukacji. Praktyczne ćwiczenia budują koncentrację, skupienie, koordynację ręka-oko, koordynację wzroku od lewej do prawej, od góry do dołu. Ćwiczenia te zapewniają również dziecku poczucie spełnienia i sukcesu. W skład ćwiczeń praktycznych wchodzą m.in.: zamiatanie, dbanie o rośliny i zwierzęta, mycie, nalewanie, nakrywanie do stołu i  przygotowanie posiłków. Opieka nad samym sobą jest częścią kształtowania i zdobywania życiowej niezależności. Mycie rąk, twarzy, ubieranie, i sprzątanie są częścią codziennej rutyny. 

 

Sensoryka
     Świadomość tego obszaru w otoczeniu dziecka daje mu możliwość poznania świata przez własne zmysły. Zapraszamy dzieci do dotykania, smakowania, wąchania, słuchania i oglądania wszystkiego, co znajduje się w klasie. Każdy materiał z otoczenia edukacyjnego jest przyjazny i bezpieczny dla dziecka. W takich warunkach dziecko uczy się ufać swojemu otoczeniu i tworzy więź z miejscem, do którego codziennie wraca. 

 

Język
     Mówienie jest bardzo ważne dla maluszków, to taki okres w ich życiu, w którym język jest dopiero opanowywany. Wkrótce okaże się, że maluch wejdzie w etap, w którym słownictwo, wcześniej uśpione, ponownie pojawi się w użyciu. Eksplozja mowy zaczyna się w wieku około 2 lat. Do tego czasu dziecko może powiedzieć więcej niż 100 słów ale rozumie znacznie więcej. Dzieci są w tym wieku zdolne również do budowania krótkich zdań. To ogromny postęp, gdyż pokazuje w jaki sposób dziecko zaczyna rozumieć, że znaczenie pochodzi od sposobu łączenia słów. Rozmowy między dziećmi w tym wieku są istotną częścią dnia.

 

Sztuka i muzyka 
      Muzyka i sztuka to kolejne aktywności, które wzbogacają rozwój dziecka. Malarstwo, ciastolina, piosenki, śpiew, klaskanie do muzyki, taniec i gra na instrumentach tworzą piękną przestrzeń do interakcji między dziećmi, nauczycielami i szkołą. Muzyka generuje doświadczenia, które tworzą coraz więcej połączeń nerwowych w mózgu dziecka. Te połączenia pomogą dziecku w zdobywaniu wiedzy, w niemal każdym obszarze późniejszej edukacji. Muzyka jest również przyjemnością do malucha. Może go pobudzać, ale także uspokoić i dać poczucie komfortu. 
     Prace artystyczne skupiają się na sferze zmysłowej i fizycznej. Poprzez operowanie pędzlem i przenoszenie farby na papier - dziecko wykonuje stosunkowo skomplikowane zadanie, wymagające skupienia i koncentracji. Powtarzalność i systematyczność ćwiczeń czyni dziecko zręcznym i przygotowuje do wykonywania coraz bardziej skomplikowanych czynności oraz używania coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. 

 

Wyposażenie klas / zajęcia w ogrodzie
     Meble oraz materiały składające się na wyposażenie klas wewnątrz oraz przestrzeń na zewnątrz zostały zaprojektowane do rozwoju i nauki koordynacji oraz motorycznych umiejętności dziecka. Wspinaczka, pchanie, skakanie, bieganie i rzucanie to regularne zajęcia. Sprzęt jest miękki i wytrzymały, do wielokrotnego wykorzystania. Dzieci potrzebują także różnorodnych powierzchni do chodzenia: żwir, trawa, ziemia, cement, drewno, dywan. 

 

Przyroda 
     Stały kontakt z naturą jest ważnym elementem tradycji Montessori. Zwierzęta, którymi dzieci się opiekują można znaleźć w każdej szkole Montessori. Dzieci uczą się kochać i dbać o naturę poprzez interakcje ze zwierzętami w szkole i w domu. Ta miłość jest również pielęgnowana przez wyprawy do parku, sadzenie kwiatów, zbieranie warzyw, uprawy ogrodów i karmienie zwierząt.

 

   Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dalszych informacji o  przedszkolu i metodzie Montessori zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek, po uprzednim umówieniu się pod numerem:  48 22 851 68 93 / 48 692 099 134 lub za pomocą poczty elektronicznej e-mai: office@warsawmontessori.edu.pl.

 

Czytaj więcej

Kontakt

Toddler School
w sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego
ul. Badowska 19
00-752 Warszawa
tel.: +48 22 851 68 93
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Casa dei Bambini
Warsaw

w sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego
ul. Badowska 19
00-752 Warszawa
tel.: +48 22 851 68 93
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Casa dei Bambini
Izabelin

w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego
ul. Szkolna 16, Hornówek
05-080 Izabelin
tel.: +48 22 721 87 36
Fax: +48 22 851 68 93
office@warsawmontessori.edu.pl

Warsaw Montessori School
ul. Szwoleżerów 4
00-464 Warszawa
tel.: +48 22 841 39 08
Fax: +48 22 841 08 87
elementary@warsawmontessori.edu.pl

Żłobek<br />Montessori
Czytaj więcej
Przedszkole<br />Montessori
Czytaj więcej
Szkoła podstawowa<br />Montessori
Czytaj więcej